Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

Jak připravit firmu na pandemii? Mějte krizový plán a manažera rizik

6. 5. 2020
Zpět

Všichni by po zkušenosti s koronavirovou krizí COVID-19 rádi slyšeli odpověď na otázku, jak připravit firmu na případnou další pandemii. A to jak z hlediska ekonomického, tak bezpečnostního. Být 100% připraven asi možné není, ale existují zásady a doporučení, které vám pomohou přežít v pravém slova smyslu. Zde jsou naše tipy.

Vemte si ponaučení

Poučte se z nevědomosti a buďte na příště připraveni. Zajistěte, aby vaši zaměstnanci byli perfektně proškoleni, ale také chráněni. Jen tak bude moct vaše firma fungovat v případě další podobné pandemie. Zamezte tomu, aby vznikla panika a strach z neznáma vyvolávající zvýšený psychický tlak nejen na vaše zaměstnance, ale na širokou veřejnost. Zajímejte se více o bezpečnost a hygienu práce, protože to budete potřebovat více než kdy jindy.

Tip: Zajistěte svým zaměstnancům on-line školení prevence proti šíření nemoci COVID-19

Doporučení pro firmy

Majitel firmy nese odpovědnost nejen za sebe, ale také za své zaměstnance. Bude-li vaše firma připravena na hrozby, jako je nemoc COVID-19 či jiná pandemie, bude mít vždycky větší šanci na zotavení a přežití. To platí pro drtivou většinu podniků po celém světě. Abyste byli dobře připraveni, zvažte zavedení následujících obecných postupů:

Doporučení pro manažery rizik

Jednou z nejtěžších částí práce každého manažera rizik je předvídat nepředvídatelné a předem naplánovat, jak to může být nebezpečné a jak to účinně řešit. Dojde-li k nepředvídatelné události, vedení firmy by se mělo obrátit právě na manažera rizik. Položit na stůl předem připravené odpovědi vyžaduje vysokou míru talentu pro předvídavost, plánování a rozvrh času.

Možná si řeknete, že SARS-CoV-2 bylo něco nového, co nikdo nečekal, na co nikdo nebyl připravený. Ale co předešlé virové epidemie, jako byl SARS v letech 2002-2003? České republice se tento virus sice vyhnul, ale mohl nás ponaučit o tom, co by se mělo udělat právě pro řízení rizik. Je nutné dodat, že první SARS neměl tak významný dopad na veřejné zdraví, celosvětové hospodářství a ekonomiku, jako SARS-CoV-2. Buďte příště jako manažer rizik připraven a věnujte pozornost těmto doporučením:

Být připraven = přežít

Vzhledem ke stále rostoucímu střetu mezi člověkem a virovými nemocemi je pravděpodobně jen otázkou času, než na dveře zaklepe další biologická hrozba. Je proto namístě více předvídat a plánovat nepředvídatelné události, jako je právě pandemie. Jen tak je možné zmírnit nejen dopad zdravotní, ale také ekonomický, a to v celosvětovém měřítku. Mělo by být proto v zájmu každého se z této události poučit, být připraven a přijmout celou řadu preventivních opatření.

Jak připravit firmu na pandemii? Mějte krizový plán a manažera rizik
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference