Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

LMS a jeho klíčové výhody v BOZP pro organizace

29. 04. 2022
Zpět

Znáte klíčové výhody LMS v oblasti BOZP? Zjistěte, jak ho můžete smysluplně využít pro zlepšení úrovně bezpečnosti ve vaší organizaci. Připravili jsme pro vás článek, který vás přesvědčí o tom, že už jste ho měli mít dávno.

Obsah článku:

Co je LMS a jaké jsou jeho funkce

LMS je zkratka z anglického Learning Management System. V českém jazyce znamená Systém pro řízení výuky. Jedná se o elektronickou verzi výuky a zdokonalování v učení, které probíhá a je spravováno prostřednictvím počítačového programu (softwaru). LMS představuje nástroj pro správu a řízení e-learningových kurzů, ve kterém lze na úrovni administrátora (správce) provádět nejrůznější akce, jako je například:

LMS může mít celou řadu dalších funkcí v závislosti na tom, pro jaký účel byl navržen. Podrobně to popisuje článek na webu BezpečnostPráce.info - Co je Learning Management System (LMS) a jak vybrat ten správný?

Mohlo by vás zajímat, jaký je rozdíl mezi LMS a LXP.

Historie LMS se datuje již k roku 1840, kdy významný anglický učitel Sir Isaac Pitman vymyslel těsnopis. První opravdový LMS software vznikl v roce 1960. Přečtěte si kořeny a vznik LMS.

Souvislosti LMS s BOZP

LMS je ve světě hojně využíván při vzdělávání zaměstnanců v oblasti bezpečnosti práce (BOZP), požární ochrany (PO) apod. Používá se zejména jako podpůrný vzdělávací nástroj pro témata, která lze vyučovat online formou (e-learningem).

Mohlo by vás zajímat: Je e-learning opravdu vhodný pro všechny druhy školení zaměstnanců?

Největší výhodu přináší zejména pro firmy s více zaměstnanci, kde bezpečnost práce a požární ochrana jsou jednou z priorit. Prostřednictvím LMS lze totiž velmi efektivně nastavit výukovou strategii představující kontinuální vzdělávání celé firmy. V takových případech má na starost vzdělávání např. personální oddělení, které v LMS realizuje online školení pro všechny zaměstnance.

Tip: Podívejte se na náš vlastní LMS BOZP-SYSTEM, který byl navržen pro výuku v oblasti bezpečnosti práce, požární ochrany a souvisejících témat.

Klíčové výhody LMS

LMS představuje celou řadu výhod, např.:

Obsah na jednom místě

Existují organizace, které se potýkají s řadou problémů kvůli ztrátě dat, ale LMS to zjednodušil umístěním všech důležitých dat na jedno místo. Shromažďování dat na určitém místě snižuje riziko jejich ztráty. Všichni uživatelé e-learningu mají navíc přístup k datům kdykoliv a odkudkoliv prostřednictvím internetu. To umožňuje zachovat konzistenci práce a poskytnout školení včas.

Systém řízení výuky poskytuje centralizované umístění pro všechny vaše materiály a zajišťuje, že jsou vždy aktuální. Už se nikdy nestane, že by vám chyběly vzdělávací materiály nebo že by byly zastaralé.

Informovanost a sledování pokroku

Sledování pokroku jednotlivých zaměstnanců prostřednictvím požadovaných školicích a vzdělávacích materiálů může být neuvěřitelně náročné. Samo o sobě to může vyžadovat obrovské množství práce a jediná chyba může znamenat vážné problémy zejména pro zaměstnance. U LMS tomu tak není.

Systém řízení výuky vám umožňuje jednoduše a snadno sledovat a řídit pokrok zaměstnanců prostřednictvím vzdělávacích materiálů. Na první pohled vidíte, na jaké úrovni se každý zaměstnanec nachází. To vše bez složitých metod sledování. Nejen, že můžete sledovat pokrok, ale dokážete vyhodnotit, kolik informací si zaměstnanec zapamatoval, což může pomoci určit, zda by měl určité části opakovat, aby zlepšil své znalosti, nebo pokračovat v další úrovni.

Úspora času a snížení nákladů

Kolik vaše společnost vynaložila prostředků na vývoj školicích a vzdělávacích materiálů? Je pravděpodobné, že vám vznikají zbytečně vysoké náklady - cestovní náklady instruktora, ale také náklady na cestu studentů, místo konání, vývoj materiálů a další. To vše vás stojí peníze.

Díky systémům pro řízení výuky jsou tyto náklady podstatně sníženy nebo dokonce zcela odstraněny. S e-learningem není potřeba cestovat nebo tisknout materiály, protože vše je digitální a dostupné online. Nebudete mít žádné náklady spojené s místem konání nebo náklady související s instruktorem.

LMS zkracuje dobu učení a rozvoje. Pro studenty je vše jednodušší, rychlejší a komfortnější. Místo dlouhého a nudného sezení při výuce se mohou vzdělávat kdykoliv a kdekoliv. Kromě toho můžete také testovat jejich znalosti pomocí online zkoušek.

Neomezený přístup k informacím

Když je veškerý e-learningový obsah nahrán do LMS, mohou studenti snadno získat přístup ke všem těmto datům. Správce LMS (osoba zodpovědná za vzdělávání ve firmě) se může snadno přihlásit ke svému účtu, kde má přístup ke všem online kurzům, které může podle libosti přiřadit studentům. Nemusí tak čekat na organizaci kurzu, může okamžitě aktualizovat obsah a pomáhat studentům s rozvojem jejich dovedností.

Jednodušší proces učení

Systém řízení výuky zjednodušuje proces učení. Umožňuje novým uživatelům zjistit si všechny potřebné informace např. o požadavcích a místních předpisech bezpečnosti práce. E-learningový nástroj obsahuje celou řadu funkcí, jako je např. nahrávání dokumentů, sledování vývoje dovedností zaměstnanců atd. Jedná se o jednu z nejdostupnějších a personalizovaných platforem pro učení.

Konzistence obsahu

Další z hlavních výhod LMS je, že vám umožní poskytovat stejné školení stejným způsobem na stejném standardu všem vašim studentům, ať už jsou v Praze, Brně nebo Londýně. Bez ohledu na místo nebo jazyk, každý z nich získá konzistentní studijní zkušenost.

Vzhledem k tomu, že všechny školicí materiály, zdroje, plány rozvoje a výsledky hodnocení jsou uloženy na jediné platformě, úloha distribuce studijního obsahu se stává nekomplikovanou. Všichni dostanou aktualizace a doplňky obsahu a počet uživatelů lze snadno škálovat podle požadavků správce.

Rychlé a snadné přizpůsobení obsahu

V LMS se obsah nebo informace mohou kdykoliv aktualizovat. Například, když ve firmě dojde k zavedení nové technologie nebo když se změní pracovní proces či dojde k jakékoliv změně legislativy týkající se BOZP. Tyto změny provádí správce LMS - většinou osoba zodpovědná za vzdělávání v organizaci. O těchto aktualizacích pak informuje všechny studenty prostřednictvím oznámení do e-mailu či SMS.

LMS a jeho klíčové výhody v BOZP pro organizace
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference