Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

S námi nemusíte mít v BOZP žádné předsudky. My totiž své zákazníky za nos netaháme

21. 3. 2017
Zpět

V oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, zejména pak u e-learningových školení, existují u některých podnikatelů a zaměstnavatelů neustálé předsudky. Tyto předsudky jsou bohužel velmi často oprávněné a jsou způsobeny zejména tím, že někteří dodavatelé služeb BOZP a PO poskytují svým klientům jen polovičaté, tedy nedostatečné řešení. Naše interní průzkumy z roku 2016/2017 ukazují, že 8 z 10 těchto poskytovatelů nabízí řešení, které bohužel neodpovídá legislativním požadavkům. S námi ale mít předsudky nemusíte, protože my své zákazníky za nos netaháme. Náš systém je totiž plnohodnotný a na 100 % odpovídá platné legislativě.

E-learning BOZP je častým terčem kritiky

Ano, e-learning v oblasti BOZP a PO je častým terčem kritiky. Bohužel je třeba si přiznat, že situace s e-learningovými nástroji pro zákonné školení zaměstnanců v oblasti BOZP je v České republice doslova zoufalá.

Proč tomu tak je?

Protože většina e-learningových školení:

„Není divu, že lidé nevěří e-learningu, když je řešení polovičaté.“

Pojďme se na jednotlivé nedostatky podívat trochu detailněji, abyste pochopili, proč jsou důležité.

BOZP s námi na 100 % odpovídá legislativě

Pamatujte ale na to, že naše e-learningové školení včetně komplexního řešení agendy BOZP a PO žádné zmiňované nedostatky nemá. S námi nemusíte mít v oblasti BOZP žádné předsudky. My totiž své zákazníky za nos netaháme.

Obecné kurzy a profesní doplňky

Profesní doplňky k obecným kurzům upravuje Zákoník práce. Ten v § 103 odst. 2 říká, že: Zaměstnavatel je povinen zajistit zaměstnancům školení o právních a ostatních předpisech k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, … , které se týkají jimi vykonávané práce a vztahují se k rizikům, s nimiž může přijít zaměstnanec do styku na pracovišti, ....”

„Pokud školení BOZP neobsahuje profesní doplňky, nemusí být platné.“

V praxi to znamená, že každý zaměstnanec musí být proškolen na konkrétní rizika, která při výkonu jejich práce reálně hrozí. Například truhlář musí být poučen o nebezpečí řezných nástrojů, hlučném a prašném prostředí, používání OOPP (osobních ochranných pracovních prostředků) apod. Kdežto zaměstnanec v administrativě musí být zase poučen například o zásadách ergonomického pracoviště, uklouznutí na mokré podlaze, práci se zobrazovacími zařízeními apod.

Seznámení s dokumentací BOZP

Prokazatelné seznámení s dokumentací BOZP je upraveno:

„Bez prokazatelného seznámení zaměstnanců s dokumentací BOZP porušujete zákonné požadavky.“

V praxi to znamená, že každý zaměstnanec musí být seznámen s dokumentací BOZP, která obsahuje potenciální bezpečnostní rizika konkrétního pracoviště, výsledky vyhodnocení těchto rizik včetně opatření. Aby mohlo být seznámení s dokumentací platné, musí ho zaměstnanec stvrdit elektronickým nebo písemným podpisem.

Kvalitní a poučný obsah

"Obsah je král", napsal v lednu roku 1996 Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft, a platí to dodnes. A to nejen na internetu nebo v reklamě, ale i v oblasti e-learningových školení, kde obsah hraje jednu z nejvýznamnějších rolí vůbec. Cílem obsahu e-learningových školení je uživatelům látku dostatečně dobře, jednoduše a efektivně vysvětlit, což není zcela jednoduchý úkol. Ideální je použít zábavnou formu, která uživatele zaujme, pobaví a navíc poučí.

„Obsah je král a pouze díky němu mohou e-learningové kurzy fungovat opravdu efektivně.“

Ruku na srdce, kolik znáte v České republice online školení, které by měly detailně promyšlený obsah, na kterém se podílí celý tým odborníků (minimálně pět OZO v prevenci rizik, dva koordinátoři BOZP a jeden copywriter specializující se na BOZP), a který je doplněný vlastními originálními obrázky a zábavnými interaktivními animacemi? Nenašli jste takový? Tak jste špatně hledali. Podívejte se na BOZP-SYSTEM a zkuste si demo verzi.

LMS pro komplexní správu BOZP a PO

Můžete váš e-learningový systém použít také jako LMS pro správu školení, dokumentace BOZP a PO, auditů, kontrol a revizí? Máte školení propojené se všemi ostatními částmi agend BOZP a PO? Pokud nepoužíváte náš LMS (Learning Management System), všechny výše uvedené výhody s velkou pravděpodobností nemáte. A víte, o co všechno tím přicházíte?

„Díky LMS budete mít naprosto dokonalý přehled nad celou agendou BOZP a PO.“

Obsah LMS

Nejčastější funkce LMS

Detailní informace se dozvíte v článku Jak funguje BOZP-SYSTEM jako LMS pro správu a organizaci školení zaměstnanců? nebo Pronájem e-learningových kurzů BOZP do LMS skrze SCORM a AICC.

S námi nemusíte mít v BOZP žádné předsudky. My totiž své zákazníky za nos netaháme
VYZKOUŠET ŠKOLENÍ
Školení online - práva a povinnosti Školení online - povinnosti zaměstnanců Školení online - preventivní prohlídky Školení online - pracovní úraz Školení online - test alkohol drogy Školení online - prevence rizik Školení online - kategorizace práce Školení online - OOPP Školení online - první pomoc
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference