Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

Uspořádejte firemní akci na téma bezpečnost práce. Motivujete tím své zaměstnance k BOZP

4. 4. 2017
Zpět

V jednom z našich předchozích článků jsme se věnovali tomu, jak motivovat zaměstnance k BOZP. Jeden z bodů tohoto motivačního programu se zabýval spojováním týmu a poznáváním kolektivu spojením zábavy a vzdělávání v oblasti BOZP. V následujícím článku si blíže představíme tento motivační prvek a ukážeme vám, jak je možné uspořádat zábavní firemní akci na téma bezpečnost práce.

Co vám firemní akce na téma BOZP přinese?

Firemní akce pro zaměstnance, kterou uspořádáte v duchu bezpečnosti práce, a která bude mít doprovodný program včetně soutěže, je bezesporu motivující, zábavná a navíc edukativní. Nejenže se vaši zaměstnanci budou bavit, ale mohou se dozvědět zajímavé informace o BOZP a vyzkoušet si celou řadu zážitků, ke kterým se obyčejně nedostanou. Jak takovou firemní akci zorganizovat a co vše se do ní dá zapojit?

Jak uspořádat bezpečnostní den jako firemní akci?

Pokud chcete mít loajální zaměstnance, kteří budou brát BOZP vážně, je důležité je vzájemně spojovat. Lidé mají touhu poznávat jiné lidi, bavit se u toho a zároveň se také před všemi ostatními ukázat. Jestliže máte problémy s dodržování bezpečnostních pravidel ve vaší firmě, je ideální čas uspořádat firemní akci formou bezpečnostního dne.

Formálně nebo neformálně?

Firemní bezpečnostní den můžete uspořádat buď přímo ve firmě nebo mimo ji.

Pokud se rozhodnete ho uspořádat přímo na pracovišti, můžete ho pojmout více jako nácvik dovedností, jejichž cílem je kompenzovat svým zaměstnancům pracovní zátěž.

Lepší ale bude, když firemní BOZP akci uspořádáte neformálně, mimo pracoviště, a spojíte ji s teambuildingem a večerní zábavou. Neformální akce bude mít zaručeně lepší odezvu a výsledky než akce formální.

V týdnu nebo o víkendu?

Lepší je uspořádat firemní akci o víkendu, protože tak můžete pozvat nejen své zaměstnance, ale také ostatní členy jejich rodiny, a to především včetně dětí, pro které je vhodné připravit také zábavní program, který bude kolidovat s tématem bezpečnosti.

Doporučujeme uspořádat bezpečnostní den neformálně mimo pracoviště a navíc o víkendu, aby se mohly zúčastnit i děti.“

Program bezpečnostního dne pro zaměstnance

Doprovodných programů se dá na téma bezpečnost práce vymyslet celá řada. Vždy je důležité, abyste program alespoň částečně přizpůsobili firemním a provozním potřebám, tzn., aby se alespoň některá akce zaměřila na problematiku, která vás v oblasti BOZP na vašem pracovišti trápí nejvíce.

Například pokud máte přepravní společnost nebo mnoho obchodních zástupců, mohl by se v bezpečnostním dni objevit kurz defenzivní a bezpečné jízdy. Máte-li provoz, který je zařazen do zvýšeného požárního nebezpečí, bude ideální nechat si zaměstnance vyzkoušet hašení náhlého požáru apod.

Vše záleží na vaší fantazii a kreativitě. Abyste měli lepší inspiraci, níže uvádíme konkrétní příklady programů, které organizujeme pro naše zákazníky.

Hašení požáru

Zahrát si chvilku na hasiče je velmi atraktivní. Lidé si totiž rádi vyzkouší, jaké to vlastně je, uhasit reálný požár. Díky kurzu si vaši zaměstnanci navíc zopakují základní zásady a použití konkrétních hasicích přístrojů.

První pomoc

V případě první pomoci můžete být velmi kreativní. Zde je totiž velké pole působnosti. Nechte své zaměstnance, aby soutěžili například v tom, kdo v krizové situaci, například při vážném popálení kolegy, dokáže nejlépe a nejrychleji zareagovat a správně poskytnou první pomoc.

Ideální je pozvat na akci lékaře nebo záchranáře, který vašim zaměstnancům zásady správného poskytnutí první pomoci ukáží v simulované situaci.

Defenzivní jízda

Cílem kurzu defenzivní jízdy je předcházení vzniku nebezpečných situací při silničním provozu. Kurz naučí vaše zaměstnance, jak bezpečně řídit vozidlo, ale také, jak úspěšně předcházet krizovým situacím.

Bezpečná jízda

Kurz bezpečné jízdy naučí vaše zaměstnance techniku zvládnutí vozidla v případě krizové situace. Díky kurzu zjistí, jaké mají reakce, jak identifikovat ztrátu přilnavosti vozidla, ale také, jaké má ve skutečnosti vaše vozidlo hranice.

Přežij na silnici

Tento kurz provede vaše zaměstnance zásadními tématy, díky kterým lze lépe přežít na silnici v případě dopravní nehody. Jedná se o kombinaci defenzivní a bezpečné jízdy ve spojení s první pomocí. Díky tomu získají vaši zaměstnanci lepší znalosti a dovednosti v situacích, kdy je ohrožen lidský život.

Škola smyku

Velmi žádaný a atraktivní kurz, při kterém se vaši zaměstnanci naučí předcházet smyku, ale také ho zvládnout. Jedná se o velmi zábavný program, který je navíc plný adrenalinu. Škola smyku se vždy odehrává na závodním okruhu.

Program bezpečnostního dne pro děti

Pokud se rozhodnete, že firemní akci uspořádáte nejen pro své zaměstnance, ale také jejich drahé polovičky a děti, získáte status společensky zodpovědné firmy. Ale jaký program týkající se bezpečnosti pro děti zvolit? Pamatujte, že program musí být zábavný.

Dětskou část můžete zaměřit například na prevenci úrazů, základy první pomoci nebo rizikové chování doma, ale i venku.

Ideální je, když na dětskou část programu pozvete zástupce složek integrovaného záchranného systému, tzn. policii, hasiče a záchranáře.

V rámci bezpečnostního dne můžete děti seznámit s uniformami hasičů, aby o nich měly povědomý a v případě požáru z nich neměly strach.

Děti také ocení, když si budou moct vyzkoušet první pomoc přímo na simulačním panákovi, nebo když jim ukážete výbavu a výstroj záchranných složek.

Nikdy nezapomínejte na to, že nejen děti, ale také dospělí, by měly být za vykonaný úkol nebo vyhranou soutěž odměněni. Zvyšuje to jejich motivaci.“

Firemní den pro vás zorganizujeme

Potřebujete pomoc s uspořádáním firemní akce na téma bezpečnost práce? Rádi vám v tom pomůžeme a celou akci zajistíme od začátku až do konce. Neváhejte nás kontaktovat.

Uspořádejte firemní akci na téma bezpečnost práce. Motivujete tím své zaměstnance k BOZP
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference