Slovník pojmů z oblasti BOZP a PO Zpět na seznam

Záznam o úrazu

Záznam o pracovním úrazu je dokument, který má zaměstnavatel povinnost vypracovat v případě, že na pracovišti dojde k úrazu, jehož následkem je pracovní neschopnost delší jak tři kalendářní dny nebo smrt zaměstnance.

Pokud tedy dojde na pracovišti k úrazu dle výše uvedených podmínek, je zaměstnavatel povinen nejpozději do pěti pracovních dnů po oznámení vypracovat tzv. záznam o pracovním úrazu a zapsat ho do dokumentace o pracovním úrazu.

Smyslem formuláře je jednotné zaznamenávání všech údajů souvisejících s pracovním úrazem, ať už se jedná o údaje o zaměstnavateli či zaměstnanci nebo o údaje, které jsou spojené se samotným úrazem, jeho vznikem, příčinou a následným opatřením.

Záznam o pracovním úrazu a legislativa

Tuto povinnost nařizuje zaměstnavatelům Nařízení vlády č. 201/2010 Sb. o způsobu evidence úrazů, hlášení a zasílání záznamu o úrazu.

Vyplněný a dotyčnými osobami podepsaný formulář má zaměstnavatel zaslat na příslušné instituce, jakými jsou např. oblastní inspektorát práce, Policie ČR či jiné předpisem určené organizace.

Záznam o pracovním úrazu se řídí zákonnými požadavky, které je pro následné finanční kompenzace a odškodnění zcela nezbytné dodržovat.

Více informací se dočtete v následujících článcích:

Synonyma:
Záznam o úrazu - hlášení změn

Související pojmy:
► Pracovní úraz

Naši nejvýznamnější klienti
VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous The Funtasty Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Casale Project Philip Morris Operátor ICT
Ověřit reference